W Chorzelach oficjalnie otwarto zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków. Kosztowała ponad 23 mln złotych [FOTO]

Uroczyste otwarcie inwestycji polegającej na przebudowie i rozbudowie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chorzelach odbyło się 10 września.

 

Projekt został zrealizowany w latach 2016-2021. Przekazanie terenu budowy nastąpiło 23 listopada 2017 roku, a sama budowa trwała do 31 lipca 2021 roku. Ogólny koszt projektu to ponad 23,6 mln zł. Środki zewnętrzne z funduszu spójności stanowiły ponad 11 mln zł, zaś środki zewnętrzne z innych źródeł ponad 7,6 mln zł.

Wieloletni i złożony projekt miał na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz jakości ścieków oczyszczonych na terenie miasta i gminy.

– Nowa oczyszczalnia w pełni zabezpiecza ochronę środowiska i rzeki Orzyc oraz funkcjonowanie dwóch największych zakładów pracy (firm mleczarskich) i daje szansę na dalszy rozwój gminy i lokalizację nowych zakładów pracy i firm – informuje UMiG Chorzele.

10 września na początku uroczystości gości powitała burmistrz Beata Szczepankowska.

– Obiekt ma pozwolenie na użytkowanie, pozwolenie wodnoprawne, spełnia wszelkie wymagania stawiane przez ochronę środowiska w Polsce, jak i Unię Europejską. Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób – mówiła.

Następnie zaproszono zgromadzonych gości do symbolicznego przecięcia wstęgi i wspólnego zdjęcia. Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie inwestycji. Gości oprowadzał Maciej Pietraszek – Kierownik Projektu.

 

 

ren

guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 dni temu

Ja pierdziu, nawet u Przasnyskiego tyle osób wstęgi nie przecina.

wojtas
wojtas
4 dni temu

https:// to .com. pl/oczyszczalnia-wybudowana-za-11-mln-zl-okazala-sie-bublem/ar/6382640

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 dni temu
odpowiada  wojtas

No i?

Danuta
Danuta
3 dni temu

No i poprzednia oczyszczalnia została wybudowana przez pisowskiego burmistrza i wyglądała jak wszystko czego nie dotknie się PiS.

wojtas
wojtas
3 dni temu
odpowiada  Danuta

NO ale radny Andrzej Kraw…to dwa razy przecinał wstęgę !!! I przedstawia się jako człowiek honoru….wstydu nie ma.!

Max
Max
4 dni temu

Więcej osób do przecięcia tej wstęgi nie było?

Kasia
Kasia
4 dni temu

O jaaaa. Co tam pis, psl to się bawi. Całe Chorzele sznurek przecinały.

Max
Max
4 dni temu

PSL- owskie Chorzele to jest jednak stan umysłu. Pamiętam jak kilka tygodni temu pisali że nie wezmą udziału w dożynki że względu na Covid, tymczasem brak dystansu, maseczek itd. Widać że ktoś nie może pogodzić się z porażka. Hipokryzja Level hard.

Danuta
Danuta
4 dni temu
odpowiada  Max

Walduś bo Ci żyłka pęknie

Adam,dobrze wkładam
Adam,dobrze wkładam
3 dni temu
odpowiada  Danuta

Danuta wyliz fi***

Krzysiek
Krzysiek
4 dni temu
odpowiada  Max

Maseczek nie trzeba od 15 maja. A dożynki które były niewypałem prawidłowo olali skoro powiat nic w Chorzelach nie robi z tego co było planowane. Lód w majtki se włóżcie, np porażka to ten powiat pod rządami PiS o Po.

Max
Max
3 dni temu
odpowiada  Krzysiek

Ciężko rozmawia się z człowiekiem, który nie rozumie sprawy. Brak delegacji czy wystawienia wieńca nie robi krzywdy powiatowi tylko jest policzkiem wymierzonym w rolników. To ich święto i powinno się docenić ich codzienny trud, a nie tworzyć podziały polityczne. Z tego co wiem to inwestycje w Chorzelach są prowadzone np. remont internatu, uzbrojenie strefy gospodarczej czy budowa linii kolejowej do Chorzel. To są powszechnie dostępne informacje w mediach.

Danuta
Danuta
3 dni temu
odpowiada  Max

Strefa gospodarcza została uzbrojona lata temu..

Rondzio
Rondzio
3 dni temu
odpowiada  Danuta

Chyba strefa w Twojej głowie

Piotr
Piotr
4 dni temu

PSL tak krytykował PiS że “tłuste koty”, wystarczy się przejechać do Chorzel by spojrzeć w swoje podwórko

Adam
Adam
4 dni temu
odpowiada  Piotr

Wstęga za 10 zł to chyba nie bizsncjum pisowskie.

Slawek
Slawek
4 dni temu

W pierwszej chwili myślałem że to akcja bijemy rekord Guinessa w liczbie osób….. , a tu banda nierobów z parciem na szkło

Adam
Adam
4 dni temu
odpowiada  Slawek

A to ci z powiatu też tam byli, że piszesz o nich?

Rondzio
Rondzio
3 dni temu
odpowiada  Adam

Nie, wystarczy że się zapoznasz z życiorysem niektórych obecnych tam osób. Zajmują się tylko plotkami i intrygami. Dra japy jak trzeba. I to ich cała robota – idealny materiał na radnego w chorzelach

Filip
Filip
4 dni temu

Poszukuję chętnych do uroczystości otwarcia wyremontowanego Toy-Toya. Serwis fotograficzny zapewniony.

Asian
Asian
4 dni temu

To ile już milionów w tym gównie pływa?

Kkk
Kkk
4 dni temu

Tak się zastanawiam ile z tych 23 milionów złotych mają ci co są na fotkach a ile tak naprawdę to kosztuje bo 23 miliony to naprawdę można dużo zrobić tylko tylko a nie cis zmodernizować

Krzysiek
Krzysiek
4 dni temu

Uruchomil się wydział propagandy nieudolnego pisowskiego urzędu . Tak sobie czytam te komentarze, i myślę sobie, że najlepiej to wszystko zaorać i nic nie robić. Byłoby lepiej. Pewnie jak w powiecie. Tylko fotki. Ale jak sani nic nie potrafią i nie robią to dupa boli.

Rondzio
Rondzio
3 dni temu
odpowiada  Krzysiek

A Chorzele zrobiły jedna gówniana inwestycję która się chwala jakby pałac kultury wystawili. Biba na całego. A ta wystawa zdjęć ocYszczalni to apogeum debilizmu. Wszyscy wiedzą jak im ta inwestycja szła, jak się wszystko waliło i teraz się cieszą że otworzyli coś co rok temu miało już być otwarte

Lola
Lola
3 dni temu

Same przylizuchy przy Pani burmistrz.

Guliwer
Guliwer
2 dni temu

Wystawa zdjęć oczyszczalni … na otwarciu oczyszczalni … Wstęga na dwieście metrów. I tylko księdza brak. Marszałek nie zjechał na ten kabaret, swój honor chłop ma