W Chorzelach oddali hołd żołnierzom Brygady Syberyjskiej [FOTO]

Mieszkańcy miasta i gminy Chorzele wzięli udział w uroczystościach związanych z 103. rocznicą ddzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem mieszkańców spod Urzędu Miasta i Gminy Chorzele do kościoła parafialnego, gdzie Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel zagrała patriotyczny koncert. Następnie odbyła się Msza Święta, którą odprawił ksiądz dziekan Stanisław Dziękiewicz. Podniosły charakter uroczystości podkreślała również obecność licznie przybyłych pocztów sztandarowych, flagowych, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Chorzele, harcerzy, radnych, przedstawicieli szkół i zakładów pracy.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz z kościoła pod obelisk upamiętniający pomordowanych bohaterów walk o niepodległość Polski w latach 1919-1920 oraz 1939-1945 na terenie Gminy Chorzele, gdzie przedstawiciele Gminy złożyli symboliczny znicz i kwiaty.

 

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na cmentarz parafialny, pod pomnik Siedmiu Strzelców oraz pod mogiłę Żołnierzy Brygady Syberyjskiej. Oddanie hołdu bohaterom odbyło się poprzez uderzenie w Dzwon Pamięci oraz zapalenie zniczy.

 

 

 

j.b.

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
18 dni temu

Tak bez Pani burmistrza

Karmazyn
Karmazyn
18 dni temu
odpowiada  Antek

covid ma

Antek
Antek
18 dni temu
odpowiada  Karmazyn

Przecież szczepiona