W Chorzelach oddali hołd żołnierzom Brygady Syberyjskiej [FOTO]

Mieszkańcy miasta i gminy Chorzele wzięli udział w uroczystościach związanych z 103. rocznicą ddzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem mieszkańców spod Urzędu Miasta i Gminy Chorzele do kościoła parafialnego, gdzie Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel zagrała patriotyczny koncert. Następnie odbyła się Msza Święta, którą odprawił ksiądz dziekan Stanisław Dziękiewicz. Podniosły charakter uroczystości podkreślała również obecność licznie przybyłych pocztów sztandarowych, flagowych, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Chorzele, harcerzy, radnych, przedstawicieli szkół i zakładów pracy.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz z kościoła pod obelisk upamiętniający pomordowanych bohaterów walk o niepodległość Polski w latach 1919-1920 oraz 1939-1945 na terenie Gminy Chorzele, gdzie przedstawiciele Gminy złożyli symboliczny znicz i kwiaty.

 

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na cmentarz parafialny, pod pomnik Siedmiu Strzelców oraz pod mogiłę Żołnierzy Brygady Syberyjskiej. Oddanie hołdu bohaterom odbyło się poprzez uderzenie w Dzwon Pamięci oraz zapalenie zniczy.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
1 rok temu

Tak bez Pani burmistrza

Karmazyn
Karmazyn
1 rok temu
Reply to  Antek

covid ma

Antek
Antek
1 rok temu
Reply to  Karmazyn

Przecież szczepiona