W Bogatem świętowano Międzynarodowy Dzień Seniora

Podczas uroczystości w Bogatem zaprezentowano wyniki warsztatów teatralnych i wokalnych. Seniorzy minutą ciszy pożegnali swojego zmarłego kolegę.

 

26 października w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem zorganizowano uroczystość związaną z Międzynarodowym Dniem Seniora. Udział w niej wzięli członkowie Klubu „Senior+” z Bogatego oraz seniorzy z Baranowa, przedstawiciele Gminy Przasnysz i jednostek podległych, Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzankowie oraz osoby, które prowadziły warsztaty i zajęcia w ramach działania „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.

Podczas środowego spotkania seniorzy z Bogatego mieli okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie i wokalne.

 

– Publiczność miała okazję obejrzeć efekty warsztatów teatralnych, które odbywały się na przełomie trzech miesięcy. Poprowadziła je Agata Wronowska. W czasie ich trwania wiele uwagi poświęcono ruchowi: świadomości ciała, koordynacji ruchu, prawidłowemu wykorzystaniu energii, jak również pokonywania tremy. W pracy nad głosem zajmowano się przede wszystkim technikami emisji, ale też nie zapomniano o tworzeniu scenografii. Zwieńczeniem tej pracy była właśnie owa prezentacja. Dzięki konfrontacji z publicznością seniorzy z Bogatego przełamali swoje nieśmiałości i mogli poczuć żywy kontakt z widzem – informuje gmina Przasnysz.

Dla seniorów wystąpiła także młodzież, która ukazała w zabawny sposób życie na wsi i w mieście.

W związku z tym, że w ostatnich dniach zmarł jeden z członków Klubu „Senior+” z Bogatego uczestnicy wydarzenia uczcili jego pamięć minutą ciszy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments