W Bogatem podziękowali za tegoroczne plony

W niedzielę, 10 września odbyły Dożynki Parafialne w Bogatem, których gospodarzami było Koło Gospodyń Wiejskich z Bogatego.

 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pw. Świętej Anny w Bogatem, którą celebrował proboszcz Cezary Olzacki. W trakcie jej trwania rolnicy podziękowali za tegoroczne plony.

– Proboszcz poświęcił wieńce dożynkowe przygotowane starannie przez parafian. Po mszy świętej odbył się koncert Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej. Następnie wystąpił Zespół Tańców Historycznych z MDK w Przasnyszu, który porwał do tańca naszych Parafian do znanego wszystkim Poloneza – opowiada Koło Gospodyń wiejskich w Bogatem.

Udział w festynie wziął także Klub Seniora z Bogatego wraz z prowadzącym Grzegorzem Gębarowskim.

– Dla wszystkich czekały pyszne dania przygotowane przez nasze Koła Gospodyń. Dla najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy, popcorn, wata oraz zakręcony ziemniak. Nasi wspaniali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogatego zorganizowali pokaz sprzętu strażackiego – dodaje KGW.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
14 dni temu

Na szczęście nie było tam starosty to nie obrazil rolników tak ja w Krzynowlodze. Gdzie po raz kolejny ukazał swoje prawdziwe oblicze że liczy się tylko stołek

Marzena
Marzena
13 dni temu

Wszystko pięknie przygotowane w kościele i na festynie.