W Bogatem odbędzie się etap powiatowy „Bitwy Regionów”

Etap powiatowy konkursu „Bitwa Regionów” odbędzie się w Bogatem, 31 lipca. Udział w nim mogą wziąć wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przasnyskiego.

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zapraszają wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w VII edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”

– Jedną z tradycji, która wszyscy powinniśmy pielęgnować jest tradycja kulinarna. Smaki dzieciństwa kroczą za nami przez całe życie, przywołując wspomnienia z rodzinnego domu i stron, z których pochodzimy.  Dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich i konkursowi, takiemu jak „Bitwa Regionów”, wykorzystując dary polskiej natury, mamy doskonała okazję do poznania smaków wszystkich zakątków naszego kraju. Tylko potrawy przygotowane przez panie, z polskich produktów najwyższej jakości, są w stanie przywołać najmilsze wspomnienia – pisze w liście do uczestników konkursu Henryk Kowalczyk, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Tegoroczna formuła uległa zmianom. Jak poinformowali organizatorzy, w tym roku poszerzono konkurs o etap powiatowy, aby w ten sposób dać szansę na udział w nim wszystkim stowarzyszeniom.

Zgłoszenia konkursowe należy wysłać do 31 maja droga elektroniczną.

Etap powiatowy „Bitwy Regionów” zaplanowany jest na 31 lipca 2022 i odbędzie się w Bogatem.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments