W 2024 roku pojawi się w szkołach nowy przedmiot? Zapowiedzi składa wicepremier Krzysztof Gawkowski

W 2024 roku może pojawić się nowy przedmiot. Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji, zapowiedział lekcje cyfryzacji.

 

Rok 2024 może przynieść wiele zmian w polskim systemie edukacji. Jedną z nich jest wprowadzenie nowego, obowiązkowego przedmiotu dla klas I – VIII. Chodzi o lekcję, która ma pomóc przygotować dzieci i młodzież do rozwoju w cyfrowej rzeczywistości.

Takimi planami rządu podzielił się Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji, który udzielił wywiadu dla portalu CyberDefence24.

– Powinniśmy mieć więcej przedmiotów dotyczących cyfrowej rzeczywistości dla młodzieży. Na pewno zwrócę się do ministry Nowackiej, abyśmy podjęli międzyresortowe konsultacje, by lekcja cyfrowa została wprowadzona do programu nauczania już od pierwszego roku. Skoro dzieci potrafią w wieku trzech, pięciu czy siedmiu lat doskonale obsługiwać tablet, to trudno, abyśmy tego problemu nie zauważali i nie kształcili ich w tym kierunku – mówi Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji, w wywiadzie dla serwisu.

Według zapowiedzi nauczyciel będzie pomagał dzieciom zrozumieć zasady, jakie panują w sieci i zagrożenia płynące z użytkowania mediów społecznościowych. Mają pojawić się też lekcje dotyczące prywatności i bezpieczeństwa.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jerzy
jerzy
2 miesięcy temu

Ja P*E*d*le „zwrócę się do MINISTRY Nowackiej” co tu się dzieje

Kris
Kris
2 miesięcy temu
Reply to  jerzy

Lewacka nowomowa. Ona jest ministrą, bo na miano minister edukacji nie zasługuje.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Kris

Nie ma jak to wioskowy głupek Czarnek, prawda 😅😅😅😅?

Robert
Robert
1 miesiąc temu

„Ale matematykę odchudzimy. Po co nia uczniów zamęczać. Sam się tez męczyłem…” 😉

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Zaraz, zaraz, to chyba o religię chodziło.