W 2023 roku w Przasnyszu uroczystości „Złotych Godów” nie będzie

Mimo, że miasto Przasnysz złożyło wnioski o nadanie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla 35 par, to taka uroczystość w 2023 roku się nie odbędzie. Do urzędu nie dotarły odznaczenia od Wojewody Mazowieckiego.

 

W ostatnich dniach większość samorządów z terenu powiatu przasnyskiego organizuje uroczystości z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Zapytaliśmy Łukasza Chrostowskiego, burmistrza miasta Przasnysz, kiedy świętować będą pary z Przasnysza.

– Jak co roku projekty wniosków o nadanie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wraz z dokumentacją towarzyszącą zostały przesłane celem dalszego procedowania do Wojewody Mazowieckiego w pierwszych dniach marca br. Opracowaliśmy wnioski dla 35 par małżeńskich z terenu miasta Przasnysz, które związek małżeński zawarły w 1973 r. W latach poprzednich medale wraz z legitymacjami podpisanymi przez Prezydenta RP docierały do nas w miesiącu sierpniu. Zgodnie z przepisami odznaczenia w uroczystej formie wręczane były Jubilatom najczęściej w październiku lub w świątecznej atmosferze przed Bożym Narodzeniem – informuje włodarz.

Jak się okazuje, w 2023 roku taka uroczystość nie zostanie zorganizowana na ternie miasta Przasnysz.

– Niestety w roku 2023 r. zadanie nie może być zrealizowane do końca grudnia, ponieważ nie otrzymaliśmy jeszcze medali. Na nasze zapytania w Gabinecie Wojewody Mazowieckiego dwukrotnie otrzymaliśmy odpowiedź, iż ze względu na dużą liczbę wniosków o odznaczenia, medale otrzymamy najprawdopodobniej w miesiącu lutym/marcu 2024 r – dodaje włodarz.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
3 miesięcy temu

Zaspali a teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

Anka
Anka
3 miesięcy temu
Reply to  Ait

Jak zwykle wszystko na ostatnią godzinę, a potem szukają winnego, pracownicy za dużo cAsu mają na inne sprawy

Anka
Anka
3 miesięcy temu
Reply to  Ait

Czernice zdążyły chorzele zdążyły a Przasnysz przespał i szuka winnego może marek pomoże on taki zaradny

Marian
Marian
3 miesięcy temu

Brawo, na ostatni dzwonek. A macie świadomość że ktoś może już nie dożyć kolejnej uroczystości?

bolek
bolek
3 miesięcy temu

za dużo kawki popijają