W 2015 roku Powiat Przasnyski ponownie został Samorządowym Liderem Zarządzania

Związki samorządów polskich (Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP) oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych, a także Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ponownie wskazały Powiat Przasnyski jako lidera zarządzania wśród polskich powiatów.

Samorządy wysoko oceniły w szczególności utworzenie przez samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy miejskie i gminne stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny – Porozumienie Przasnyskie, oryginalny i ciekawy projekt „Powiat Przasnyski- Stolicą Kultury Mazowsza”, a także utworzenie stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach.

Dwie osoby z powiatu przasnyskiego zostały zaproszone, w związku z powyższym, do udziału w konsultacjach międzynarodowych, które odbędą się wiosną 2016 r. w Norwegii na temat zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego. Całość kosztów pobytu i przelotów samolotem pokryje fundusz grantowy Norwegii, Liechtensteinu i Islandii. Podczas kilkudniowych konsultacji samorządowcy różnych krajów wymienią się doświadczeniami z najlepszych praktyk w zarządzaniu.

Starosta przasnyski, skarbnik powiatu przasnyskiego oraz inni pracownicy starostwa brali już udział w tego typu konsultacjach w latach poprzednich. Norwegia zdecydowała się nawet na sfinansowanie kwotą kilku milionów zł projektu zdrowotnego dla mieszkańców naszego powiatu pn. „Weź serce w swoje ręce”. W ramach projektu przasnyski szpital wykonał wiele badań i konsultacji osób narażonych na choroby układu krążenia, chorzelski basen prowadzi akcję udostępniania obiektu uczestnikom projektu. Kierownictwo projektu zorganizowało wiele pikników medycznych w każdej gminie, z bogatą ofertą prewencyjną i wieloma cennymi i przydatnymi naszym mieszkańcom gadżetami.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments