W 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu powitano nowych oficerów

13 września podczas zbiórki pododdziałów 2. Ośrodka Radioelektronicznego nastąpiło przywitanie ośmiu nowo przybyłych oficerów – absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Wojsk Lądowych.

 

– Te awanse są zwieńczeniem waszej ciężkiej pracy. Jednak objęcie pierwszego stanowiska oficerskiego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i zupełnie nowymi zadaniami. Planowanie, organizowanie, przewodzenie i kontrola – niech te cztery słowa będą dla was wyznacznikiem kształtowania rozpoczynającej się służby. Od dzisiaj to wy macie być wzorem dla swoich podwładnych, stać na ich czele, inspirować i motywować do bardziej wytężonej służby w celu uzyskania jak najlepszych efektów – mówił płk dyplomowany Bogusław Postek.

 

–  Współczesna armia oprócz nowoczesnego sprzętu wojskowego musi charakteryzować się atrybutami odnoszącymi się do relacji międzyludzkich, dlatego bądźcie świadomi podejmowanych przez siebie decyzji i rozkazów i zawsze kierujcie się nabytą podczas szkolenia wiedzą. Życzę powodzenia oraz sukcesów w dalszej służbie wojskowej – dodał.

Zbiórka byłą również okazją do podsumowania mistrzostw 2. Ośrodka Radioelektronicznego w pływaniu, które odbyły się w dniu 6 września na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Żołnierze rywalizowali na dystansach 50 i 100 metrów stylem dowolny i klasycznym.

– Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce najlepszą drużyną zostało Centrum Operacyjne. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja kompanii dowodzenia. Podium uzupełniła drużyna kompanii dowodzenia batalionu Walki Elektronicznej. Najlepsi żołnierze zawodów będą reprezentować przasnyski Ośrodek na zbliżających się mistrzostwach 16. Dywizji Zmechanizowanej w Olecku – informuje por. A. Michalski.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
click
click
1 rok temu

Marnie prezentują się ci „oficerowie”. Za duże lub za małe mundury. Braki w wyszkoleniu z musztry, ciekawe jak ta Pani zalicza wf, szczupła raczej nie jest.