VII Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego

W ostatnią sobotę września na terenie Gór Dębowych Nadleśnictwa Przasnysz miał miejsce VII Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego.

Rajd skierowany był do wszystkich, którzy cenią aktywny wypoczynek. Piękna pogoda nie opuszczała uczestników spotkania przez cały dzień. Organizatorami rajdu oprócz Nadleśnictwa Przasnysz była Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza oraz Starostwo Przasnysz i Starostwo Nidzica.

W południe pod pomnikiem Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż” rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, podczas której złożono kwiaty i zapalono znicze. Patron wyścigu  wsławił się na terenach naszych ziem jako bohater wojenny, żołnierz wyklęty i wieloletni działacz podziemia niepodległościowego oddając życie za naszą ojczyznę.

Głównym punktem programu był rajd rowerowy przez Góry Dębowe licznie zgromadzonych uczestników oraz rajd pieszy harcerzy. Harcerze przemaszerowali trasę ok. 3 km, śpiewając oraz uczestnicząc w licznych zabawach zorganizowanych przez opiekunów. Uczestnicy rajdu rowerowego mogli wybrać trasę 8,5 km przygotowaną dla amatorów lub bardziej zaawansowaną trasę 24,5 km. W ostatniej grupie znaleźli się głównie osoby, które  zajmują się kolarstwem zawodowo. Po dojechaniu na metę zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Poniżej lista zwycięzców:

AMATORZY KOBIETY:     

  1. Marta Raszkiewicz  (czas 00:20:43)
  2. Ewa Bedra              (czas 00:27:22)
  3. Anna Kuźmowicz    (czas 00:28:08)

AMATORZY MĘŻCZYŹNI:

  1. Bartosz Zięba     (czas 00:16:55)
  2. Piotr Roman       (czas 00:17:27)
  3. Dariusz Czajka   (czas 00:17:53)

OPEN  KOBIETY:                                                                                                

  1. Anna Ostrowska  (czas 00:55:54)

OPEN  MĘŻCZYŹNI: 

  1.  Rafał Wróblewski  (czas 00:47:02)
  2.  Grzegorz Ostrowski (czas 00:47:52)
  3.  Rafał Banul (czas 00:47:53)

 

            Już po raz drugi został ufundowany przez Starostę Przasnyskiego puchar dla najliczniejszej rodziny, której wszyscy uczestnicy wzięli udział w rajdzie rowerowym na dystansie 8,5 km i go ukończyli. Tegoroczni zwycięscy to rodzina Perdo.

Po wręczeniu pamiątkowych pucharów przeprowadzony został konkurs wiedzy o Zacheuszu Nowowiejskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a fundatorami nagród była rodzina Nowowiejskich. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością Pan Tadeusz Moszczyński ps. „Feliks”, ostatni żyjący żołnierz z oddziału Zacheusza Nowowiejskiego.

Dodatkową atrakcją rajdu było stoisko pokazowe Automobilklubu Polski, gdzie można było wziąć udział w symulacji samochodowego dachowania i zderzenia, czy tez zostać poinstruowanym o sposobach udzielenia pierwszej pomocy.

Dopełnieniem całości były pieśni harcerzy zgromadzonych przy ognisku, dzięki którym uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę.

Nadleśnictwo Przasnysz, zdjęcia: Mariusz Rostkowski

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments