VII Parafialny Piknik Rodzinny w Czernicach Borowych.

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych przeżywała VII Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Duszpasterską i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

O godzinie 12:00 w kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Parafian i Gości, która rozpoczęła wspólne świętowanie. Po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 13:30 wszyscy obecni zgromadzili się na placu przed plebanią, gdzie ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński modlitwą zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania. Pani Beata Kobylińska – prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz pan Jan Pikus – sekretarz Rady Duszpasterskiej powitali gości i parafian, podziękowali dobroczyńcom oraz przedstawili program pikniku. Następnie głos zabrał pan Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz pani Wiesława Krawczyk – wiceprzewodnicząca i radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili niezmienną wartość rodziny w życiu Kościoła i Ojczyzny , a także życzyli wszystkim przyjemnej zabawy. O godzinie 14:00 rozpoczął się koncert ewangelizacyjny przasnyskiego zespołu „ Dekalog”. W między czasie podawany był żurek przygotowany przez Koło Emerytów z Czernic Borowych oraz lokalne przysmaki przygotowane przez poszczególne miejscowości parafii. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku – różnych ciast i waty cukrowej, która cieszyła się powodzeniem wśród dzieci.

O godzinie 14:45 rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadziła grupa animacyjna „TAKT” z Przasnysza na czele z Państwem Jarosławem i Luizą Dawidziuk. Zostały przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które jak wiemy rozwijają, sprawdzają wiedzę i pomagają w poszerzaniu horyzontów. Bardzo ciekawym konkursem, który wzbudził duże zainteresowanie był konkurs wiedzy o Świętym Stanisławie Kostce ponieważ w tym roku przeżywamy 450. rocznicę narodzin dla nieba świętego, który jest również zamieszczony w herbie gminy Czernice Borowe. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat swojego patrona i ziomka, zaskakując wszystkich obecnych. Z okazji Roku Jubileuszowego Świętego Stanisława Kostki młodzież gimnazjalna pod opieką pani katechetki Beaty Gregorczyk zaprezentowała inscenizację pt. „Do wyższych rzeczy zostałem powołany i dla nich pragnę żyć”. Po wysiłku dla umysłów przyszła pora na znakomity bogracz – przysmak kuchni węgierskiej, przygotowany przez pana Grzegorza Urbańskiego oraz kiełbaski z grilla. Niesamowite wrażenie zrobili motocykliści z Klubu „Wolny Wydech Ciechanów”, którzy oferowali odważnym dzieciom i starszym uczestnikom pikniku emocjonujące przejażdżki. Równie dużo emocji dostarczyły wszystkim przejażdżki drezynami rowerowymi oraz przejażdżki konno pod opieką instruktorów „Stajni Księstwo”, a także prezentowane przez pana Jacka Piotrowskiego ze „Stajni Księstwo” wyroby garncarskie. Służba Zdrowia z Czernic Borowych oraz Harcerski Klub Ratowniczy „Renibus” z Przasnysza mierzyli ciśnienie krwi i poziom cukru oraz demonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się strefa wesołego miasteczka oraz strefa malucha. W dalszej części rodzinnego piknikowania rozpoczęły się ciekawe zabawy i pląsy przygotowane przez czernickich harcerzy ze szkoły podstawowej z drużyny „Zielony Płomień” pod kierunkiem pani Lidii Strusińskiej. Policja oraz druhowie strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej prezentowali wszystkim zainteresowanym samochody razem z wyposażeniem. Następnie zapłonęło ognisko, które wprowadziło odpowiedni nastrój do koncertu młodzieżowego zespołu wokalnego „Głosiki”.

Źródło Parafia Czernice Borowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments