Veolia założy w Przasnyszu łąkę kwietną

Kwiaty posieją pracownicy Veoli i urzędnicy z Przasnysza. Kwietna łąka zagości pod koniec września na działce przy ulicy Wiejskiej.

 

Za pomysłem, by w Przasnyszu powstała łąka kwietna stoi Fundacja Veolia Polska. W powstanie łąki zaangażuje się też samorząd miejski.

– Zadaniem naszej fundacji jest realizacja projektów z obszaru społecznej odpowiedzialności grupy Veolia w Polsce. Nasze projekty to głównie programy edukacyjne podnoszące świadomość ekologiczną, skierowane do mieszkańców, uczące współpracy. Mamy też programy, w których podnosimy kompetencje liderskie, mamy programy skierowane do włodarzy, dla samorządów, ale mamy też programy wolontariacie, w ramach których tworzymy domki dla owadów, pasieki i zakładamy łąki kwietne. I właśnie taka w najbliższym czasie powstanie w Przasnyszu – mówi nam Agnieszka Kaźmierska, manager ds. projektów strategicznych Fundacji Veolia Polska.

 

Fundacja Veolia działa w miastach, w których grupa ma swoje ciepłownie.

– Jeśli chodzi o założenie łąki kwietnej w Przasnyszu, to będzie to akcja, w której wezmą udział pracownicy ciepłowni, prezes, przedstawiciele urzędu miasta i burmistrz. Wszyscy zaangażują się jako wolontariusze, którzy sami będą łąkę grabić i siać nasiona – dodaje nasza rozmówczyni.

Wolontariacie akcje Veoli mają zawsze wydźwięk edukacyjny. Dlatego na wydarzenia zapraszany jest ekspert z danej dziedziny, który dzieli się z mieszkańcami wiedzą.

– Do Przasnysza również przyjedzie pan, który powie nam po co są te łąki kwietne, jak o nie dbać, dlaczego nie można ich kosić – komentuje Agnieszka Kaźmierska.

Łąka kwietna założona zostanie na obszarze 300 metrów kwadratowych, w „trójkącie” pomiędzy ulicą Wiejską a ul. Rudą.

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 rok temu

Niech oni najpierw zaczną grzać w tych blokach a nie..

Syn Zenka
Syn Zenka
1 rok temu
Reply to  Ewa

Jak Ci w du**zimno to weź się za robotę, rozgrzejesz przy okazji mięśnie i kości bo od tego siedzienia na dupie i wypisywaniu głupot jest Ci zimno.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Syn Zenka

Nie po to place czynsz by moje dziecko w nocy marzło. A moim siedzeniem na dupie się nie martw prostaku 🙂

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Ewa

Veolia grzeje całym rokiem. To nie zwykły pracownik ciepłowni decyduje czy „grzać Pani dupsko” czy nie. Radzę zgłosić się do spółdzielni ze swoimi żalami na długość sezonu grzewczego w blokach na pewno z uśmiechem Pani posłuchają.

PS. Nie zrobiło się Pani gorąco od tego hejtu?

Genia
Genia
1 rok temu

Ja się pytam dlaczego miasto nie mogło samo wcześniej tego zrobić? Trend był już 2 lata temu. Żaden koszt takiej łąki kwietnej. Dlaczego ludzie w urzędzie tak wolno myślą?

jot
jot
1 rok temu

Łąki kwietne powinny być przed każdym blokiem jeżeli jest miejsce oraz każdym klombem na terenie miasta.Już dawno pisano o tym , ale cisza.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
1 rok temu

Był boom na „betonozę ” był też na wycinkę drzew (w Przasnyszu cała obecna Piłsudskiego ,Rynek i kilka innych ) teraz nastała moda na „łąki kwietne” Jeśli ktoś oczekuje ,że całe 300 m takiej łąki zrekompensuje brak tych drzew to się strasznie myli. Przyroda nie nadąża za coraz to nowym trendem czy pomysłem rządzących.