V etap przasnyskiego ZiMNaR-a za nami.

W sobotę, 2 lutego 2019r., rozegrano piąty etap tegorocznej edycji ZiMNaRa. W zawodach wystartowało 50 zawodników.

Topniejąca pokrywa śniegu sprawiła, że trasa była bardzo śliska. Dodatkowym utrudniłem był dość silny wiatr, który przeszkadzał biegaczom na najdłuższej prostej. W porównaniu do poprzednich etapów był to jeden z szybszych biegów. Padło nawet kilka rekordów. Swoje najlepsze wyniki poprawili reprezentanci Jednorożec robi co może:  Piotr Wielechowski i Anna Pietrzak oraz Piotr Goś z Przasnysza.

Na krótszej trasie poprawą formy mogli się pochwalić Aleksandra Długołęcka z Przasnysza i Pan Starosta Krzysztof Bieńkowski, który w każdym etapie notuje coraz lepsze wyniki.

Świetną formę prezentuje również Mariusz Dąbkowski z Goworowa – jedyny zawodnik, który biega w pełnym umundurowaniu dźwigając wielki wojskowy plecak. Mariusz ma niesamowite wsparcie najbliższych. W zawodach uczestniczy cała Jego rodzina:  żona Anna i trzy córki: Julia, Alicja i Wiktoria. Trudno sobie wyobrazić lepsza formę wspólnego spędzania wolnego czasu.

W piątym etapie do stawki dołączyło 2 świetnych zawodników. Dobrze nam znany z poprzednich edycji – Daniel Mocek z Dobrzankowa i Michał Gołaszewski reprezentujący KOPEĆ TEAM.

Michał dowiedział się o zawodach przypadkowo przechodząc koło lotniska już w trakcie trwania biegu. Bez wahania postanowił dołączyć do rywalizacji więc wystartował z dużym opóźnieniem. Do klasyfikacji sędziowie uznali jednak czas „netto” i okazało się, że zawodnik uzyskał drugą lokatę.

Zacięta rywalizacja odzwierciedla sytuację w klasyfikacji generalnej. Zgodnie z regulaminem zawodnicy, którzy biorą udział we wszystkich biegach klasyfikowani są bez najgorszego rezultatu. Niesprzyjające warunki atmosferyczne jednego z etapów, które przełożą się na gorsze wyniki mogą mieć decydujący wpływa na miejsce w generalce.

W wielu przypadkach różnice między zawodnikami są bardzo niewielkie więc emocji nie zabraknie do końca zawodów. Oczywiście wśród zawodników panuje bardzo przyjazna i zdrowa rywalizacja. Priorytetem dla biegaczy jest samo uczestnictwo  w zawodach i satysfakcja z  ukończenia maratonu.

Zwycięzcy etapu:

Mężczyźni:

ZiMNaR 2019
Lp. Nazwisko Imię klub rok V ETAP
1 MAKOWSKI MICHAŁ Mazovia ProActiv , 2.ORel Przasnysz 1986 26:22
2 GOŁASZEWSKI MICHAŁ KOPEĆ TEAM 1976 27:06
3 MOCEK DANIEL DOBRZANKOWO 1996 27:49

 

Kobiety:

Lp. Nazwisko Imię klub rok
1 DEMBIŃSKA KATARZYNA Przasnysz 1984
2 KOZŁOWSKA MARTA Sierakowo 1994
3 KOWALCZYK KINGA Jednorożec robi co może 1991

 

Dystans 3,5 km:

Lp. Nazwisko Imię klub rok V ETAP
1 PIETRZAK PATRYK Jednorożec robi co może 2005 16:45
2 BORCZAK PRZEMYSŁAW Jednorożec robi co może 2005 17:00
3 FRONTCZAK MAREK Jednorożec robi co może 2005 19:21

 

Kolejny etap tradycyjnie w sobotę (09.02.2019 r.) punktualnie o 10.00.

 

Źródło ZIMNAR
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments