Używana bluzka syna kosztowała ją 13 tysięcy złotych

Aż 13 tys. złotych straciła 51 – letnia kobieta podczas zawierania transakcji w sieci. Chciała sprzedać bluzkę za kwotę 20 złotych.

 

Wczoraj do funkcjonariuszy policji zgłosiła się 51 – letnia kobieta, która poinformowała o oszustwie na jej szkodę. Stwierdziła, że w popularnym serwisie sprzedażowym wystawiła do sprzedaży używaną bluzkę syna za kwotę 20 zł.

– Następnie otrzymała wiadomość o treści „Gratulacje, przedmiot opuścił aukcję, kliknij link, aby odebrać środki” – niestety kobieta weszła w link. Po chwili została przekierowana na stronę podobną do strony jej banku, gdzie wpisała swoje dane do logowania na jej konto – informuje kom. Tomasz Żerański.

Niestety po chwili 51 – latka zorientowała się, że zamiast wpłaty 20 złotych za bluzkę, z jej konta zniknęła kwota 13 tysięcy złotych, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Policja przypomina o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych do naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments