Uzbierali niemal tonę złomu – przekazali go kolegom z OSP KSRG Chorzele

Strażacy z Chorzel zbierają fundusze na wykonanie muralu z okazji 120. rocznicy powstania jednostki. Do pomocy dołączyli druhowie z Zarąb.

 

Druhowie z jednostki OSP KSRG w Chorzelach będą obchodzić 120-lecie swego istnienia. Z tej okazji na ścianie remizy strażackiej powstaje mural. Jego wykonanie kosztuje 12 tys. złotych.

– W sobotę 8 czerwca odebraliśmy od druhów z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Zaręby niemal 1000 kg złomu. To odpowiedź na nasz apel o wsparcie przygotowania muralu na 120-lecie naszej jednostki – informują strażacy z Chorzel.

– Byliśmy już m.in. w Łazie i Sosnówku, zbieraliśmy złom w samych Chorzelach, a także odbieraliśmy niepotrzebne sprzęty elektroniczne od zaprzyjaźnionych gospodarzy z okolicznych miejscowości. Tym razem zawitaliśmy do Zarąb. Tam zaś druhowie z miejscowej OSP sprawnie przekazali nam swoje „zbiory”, zebrane wcześniej od mieszkańców – dodają.

Udało się zebrać łącznie 930 kg złomu grubego, a także ok. 70 kg aluminium.

– Wszystko to przekażemy na sprzedaż, żeby wzbogacić naszą zbiórkę. Zysk szacujemy na 1200 zł minus koszty dojazdu. W ten sposób jesteśmy już niemal u celu naszych działań. Dzięki dobrej współpracy jesteśmy już nie krok, a zaledwie kroczek do zamknięcia zbiórki – przekazują.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments