Uwierzyła mężczyźnie podającemu się za amerykańskiego lekarza. Przelała na jego konto sporą sumę

Internetowa znajomość z rzekomym lekarzem mieszkającym w Nowym Jorku zakończyła się dla 45-letniej kobiety utratą oszczędności.

 

Wszystko zaczęło się od znajomości na jednym z portali społecznościowych.

– Mimo, że 45-latka nie znała mężczyzny, przyjęła zaproszenie do grona znajomych. Zaczęli ze sobą korespondować za pomocą komunikatora. Nowo poznany mężczyzna przedstawił się jako lekarz chirurg pracujący w Nowym Jorku. Internetowy znajomy szybko zdobył zaufanie mieszkanki powiatu ciechanowskiego i oznajmił, że wyśle jej „paczkę z niespodzianką” – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Po pewnym czasie kobieta odebrała wiadomość, że pojawiły się nieprzewidziane kłopoty z przesyłką – konieczne było bowiem opłacenie cła.

– 45-latka zgodziła się pomóc mężczyźnie i wysłała na wskazany numer konta 3 tys. złotych. Po jakimś czasie kobieta otrzymała kolejną wiadomość. Tym razem mężczyzna poinformował 45-latkę, że w wysłanej paczce były pieniądze i aby uniknąć odpowiedzialności za „pranie brudnych pieniędzy” konieczne jest wpłacenie większej kwoty. Przestraszona 45-latka postępowała zgodnie z instrukcjami i wykonała kolejny przelew. Uświadomiła sobie, ze padła ofiarą oszustwa, gdy kontakt z internetowym znajomym się urwał, a paczka nie dotarła – dodaje rzeczniczka.

W sumie kobieta straciła 13 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z ciechanowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wpz
Wpz
2 miesięcy temu

Jak ze stu kobiet wybrać dwie najgłupsze – losowo.

Dżesika
Dżesika
2 miesięcy temu
Reply to  Wpz

Perfecto królu złoty

Zygmunt
Zygmunt
2 miesięcy temu

kurczę. a ja swojej starej musze oddawać wypłatę co miesiąc a tu pyk i same płaca za obiecankę 'prezentu’…biednemu zawsze wiatr w oczy

TyzProwda
TyzProwda
2 miesięcy temu

feminizm-bacologia (koles to zajadly ruski trol-ruski agent wplywu ale tu mial troche racji) „Kobiety są najzwyczajniej w świecie inne. One nie mają nawet grama przygotowania genetycznego na wojenny podstęp, manipulację i tego typu męskie fortele. One są biologicznie przystosowane wyłącznie do macierzyństwa. Kobiety są przez to niesłychanie podatne do zmanipulowania. Jeśli kogoś jeszcze nie przekonuje dowód z naszym operowym hipciem podam kolejny – tym razem koronny i taki z naszego podwórka. Proszę porównać 1-2 procentowy udział dziadków z 98 procentowym udziałem babć wśród osób przerobionych w Polsce metodą „na wnuczka”?””Nie myślcie panowie naiwnie, że wasza kobieta jest inna, bo jak… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar
2 miesięcy temu
Reply to  TyzProwda

Mam wrażenie, że o genetyce to Pan nie masz zielonego pojęcia.

Tulipan
Tulipan
2 miesięcy temu

Miłość jest ślepa…