UWAŻAJMY NA FAŁSZYWYCH POLICJANTÓW

Pomimo ostrzeżeń osoby starsze nadal stają się ofiarami oszustów .Wczoraj  na terenie Przasnysza   doszło do przestępstwa, którego  sprawcą  był mężczyzna podający się za policjanta. 76 letni przasnyszanin stracił 10000 złotych.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

 

Fałszywy policjant dzwoni do wybranej, starszej  osoby, przedstawia się jako funkcjonariusz  Policji informując, że prowadzi  sprawę oszustw dokonywanych na osobach starszych. Aktualnie rozpracowuje grupę przestępczą i  prosi starszą osobę o współpracę i przekazanie pieniędzy  osobie, która do niego się zgłosi. Gwarantuje zwrot pieniędzy zaraz po akcji ujęcia oszusta. Podczas rozmowy aby uwiarygodnić swoje  działania prosi osobę z którą rozmawia aby zadzwoniła na numer telefonu 0997 i potwierdziła działania policji.

W ten sposób starszy człowiek jest przekonany, że pomaga Policji i uczestniczy w obławie  zatrzymania groźnego przestępcy.

Wczoraj na terenie naszego miasta ofiarą takiego przestępstwa został 76 letni przasnyszanin, który wręczył oszustowi 10000 złotych, wcześniej zaciągając kredyt w banku.

Tego dnia mężczyzna nie był jedyną osobą  do którego dzwonił oszust.   Podobne telefony otrzymało również kilku  innych seniorów, mieszkańców  naszego miasta, którzy nie dali się oszukać.

Przasnyska policja informuje,  że policjant w cywilnym ubraniu podczas wykonywania  swoich obowiązków jest  zobowiązany przedstawić się i pokazać legitymację służbową  w taki sposób aby można było odczytać zawarte w niej  dane. W przypadku zatrzymania rzeczy  policjant powinien zostawić  pokwitowanie zawierające wykaz zatrzymanych rzeczy i informacje przez kogo zostały zatrzymane.

 

 

W razie wątpliwości nie wahajmy  się sięgnąć po telefon i zadzwonić  do najbliższej jednostki pod numer 997 lub 112.

 

EŚ./EN


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments