Uwaga! Woda w gminie Jednorożec ponownie nie nadaje się do spożycia!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu dziś, 23 lipca, powiadomił o  zanieczyszczeniu wody z wodociągu publicznego w Jednorożcu bakterią z grupy coli.

 

Komunikat dotyczy mieszkańców następujących miejscowości: Jednorożec, Drążdżewo Nowe, Nakieł, Budy Rządowe, Kobylaki Czarzaste, Kobylaki Konopki, Kobylaki Korysze, Kobylaki Wólka, Stegna, Grądy, Kamienica, Ulatowo Pogorzel, Lipa, Obórki, Nowiny, Przejmy, Stara Wieś.

 

Woda nie nadaje się do spożycia.

Woda z wodociągu Jednorożec może być używana do celów gospodarczo – sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, itp.

Obecnie trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Syn Zenka
Syn Zenka
11 miesięcy temu

Te prace to trwają i trwają i końca nie widać. Tam to ktoś sra do tego wodociągu czy jak bo od ponad miesiąca woda nie nadaję się do użytku?.

Wójcie ratuj!
Wójcie ratuj!
11 miesięcy temu

Wójt odpowiada za to. Nie radzi sobie, to na poprzednika składał winę.

Becia
Becia
11 miesięcy temu

Iść z tym gdzieś wyżej, może w końcu coś z tym zrobią, a nie będziemy podwójnie płacić za wodę, w sklepie i do gminy za nie nadająca się do użytku.
Winnych brak????