Uwaga! Ważny komunikat dotyczący Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Ksiądz Marek Wilczewski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej, poinformował dziś o przełożeniu na okres powakacyjny uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Decyzja ta podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci.

 

– Uprzejmie przekazuję, w porozumieniu z Biskupem Płockim, po konsultacjach z kapłanami i katechetami, mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostały przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii – czytamy w komunikacie.

Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych, a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości. Nową datę uroczystości ustali proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują.

– Instrukcja o Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej przypomina, że „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”. W obecnej sytuacji tymczasowego zawieszenia w parafiach spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami, słowa te są szczególnie aktualne. W związku z tym prosimy rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary – dodaje ks. Marek Wilczewski


 

Źródło Diecezja Płocka
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments