Uwaga ! W Przasnyszu grasują włamywacze

W ostatnim czasie na osiedlach mieszkaniowych w Przasnyszu nasiliły się kradzieże z włamaniem do mieszkań. Złodzieje wyłamując zamki w drzwiach wejściowych kradną, najczęściej pieniądze i biżuterię.

włam

Złodzieje mogą nas zaskoczyć o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to czy przebywamy w mieszkaniu, czy też nie. Zazwyczaj są to ludzie młodzi, wysportowani z pewnym doświadczeniem przestępczym- działający czasami bez skrupułów. Ich ofiarą może być każdy z nas, niezależnie od posiadanego stanu majątkowego. W ostatnim okresie w Przasnyszu złodzieje włamali się do 7 blokowych mieszkań. Do wszystkich zdarzeń doszło około południa. Przestępcy wyłamują zamki podklamkowe w drzwiach wejściowych, przeszukują szybko całe wnętrze i zabierają wartościowe rzeczy.
Nie ma, niestety niezawodnych sposobów uniemożliwiających włamywaczom dostanie się do naszego mieszkania. Można tylko piętrzyć przeszkody, które znacznie utrudnią ich działania, a może nawet skutecznie zniechęcą. Możemy podjąć wiele środków zapobiegawczych poprawiających bezpieczeństwo naszego mieszkania . Podczas naszej nieobecności oraz w porze nocnej zawsze zamykajmy mieszkania.
Dopilnujmy , aby drzwi były w dobrym stanie i posiadały sprawne mechanizmy zamykające. Pilnujmy swoich kluczy, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Zwracajmy uwagę na kręcących się w pobliżu bloku ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im by zapamiętać wygląd.

Współdziałajmy z sąsiadami, dobre stosunki sąsiedzkie mogą uchronić nasze mieszkanie przed złodziejem. Podczas nieobecności sąsiadów interesujmy się ludźmi przebywającymi w pobliżu ich mieszkań, zwracajmy uwagę na hałasy i niecodzienne odgłosy na klatce schodowej, bez wahania powiadamiajmy Policję.

Jeśli coś wzbudza Twój niepokój ,zadzwoń na Policję ( 997 lub 112)

KPP Przasnysz
E.Ś/E.N

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments