Uwaga! Przasnyski Sanepid ostrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych

Sanepid w Przasnyszu wydał komunikat przestrzegający przed osobami, które powołując się na Państwowy Inspektorat Sanitarny chcąc wyłudzić dane osobowe mieszkańców.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat dotyczący oszustów, którzy wyłudzają dane osobowe. Inspekcja przeprowadza wywiady epidemiologiczne w celu prowadzenia tak zwanych działań przeciwepidemicznych, ale nigdy nie są to działania anonimowe.

– Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji. Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych – informuje przasnyska jednostka.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kama
Kama
6 miesięcy temu

Ale kto jeszcze niedawno pytał pracodawcow o dane pracowników? Nie prosił o potwierdzenie.