Uwaga, powraca oszustwo „na amerykańskiego żołnierza”. 56-latka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Trwają czynności policji w sprawie kolejnego oszustwa „na amerykańskiego żołnierza”. Okradziona 56-letnia mławianka była przekonana, że koresponduje z amerykańskim generałem polskiego pochodzenia. Oszust wyłudził od kobiety kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Jak wynika z ustaleń, nieznany sprawca, podający się za generała armii amerykańskiej, poprzez komunikator internetowy nawiązał kontakt z mieszkanką Mławy. Tłumaczył, że ma polskie korzenie i chce przyjechać do kraju.

– Przez pewien czas prowadzili korespondencję. Oszust poprosił kobietę o pomoc, tłumaczył że chce przesłać do Polski swoje oszczędności, czyli 2,5 mln dolarów amerykańskich. Mławianka, po kilku dniach otrzymała informację od firmy kurierskiej, o konieczności dokonania opłaty za wartościową przesyłkę. Rzekomy żołnierz po raz kolejny poprosił kobietę o pomoc. Mławianka przelała pieniądze na podane konto. Pomimo tego otrzymywała kolejne wiadomości o konieczności wpłat, po których wpłacała pieniądze na wskazane konta. Po pewnym czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Oszustwo „na żołnierza” to jedna z wielu form działania oszustów, wykorzystujących portale społecznościowe i komunikatory internetowe. Pamiętajmy, dostęp do naszych profili internetowych powinni mieć tylko zaufani znajomi. To samo dotyczy rozmów przez komunikatory. Jeśli wiadomość wysyła nam ktoś obcy to sygnał, że powinniśmy zachować szczególną ostrożność lub po prostu taką wiadomość usunąć a użytkownika zablokować.

 

O podobnej sytuacji pisaliśmy tu – Przasnyszanka opowiada jak wygląda oszustwo na amerykańskiego żołnierza. 

W tym przypadku kobieta nie uległa namowom oszusta.


 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
2 lat temu

Skoro temat wojskowy, to Onet ma taki artykuł ” Porażka polskiej armii w symulowanej wojnie. Ćwiczenia wykazały klęskę w pięć dniWojskowe ćwiczenia „Zima-20” skończyły się blamażem i całkowitą klęską. Symulacja wskazała, że po pięciu dniach wojna była przegrana, a polska armia przestała istnieć – informuje Interia. Jak przekazała Interia, w ćwiczenia sztabowych wzięło udział kilka tysięcy oficerów. W symulacjach uwzględniono zamówione przez Polskę – choć jeszcze niedostarczone – nowe systemy uzbrojenia: zestawy przeciwlotnicze Patriot, artylerię rakietową HIMARS i wielozadaniowe samoloty F-35. Sprawdzano także rozwiązania, które wprowadziła reforma systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, obowiązująca od końca 2018 r. Okazuje się,… Czytaj więcej »

Konrad
Konrad
2 lat temu
Reply to  taaaaa

w rublach wypłacili za bzdurny artykuł nie majacy nic z rzeczywistoscia ?

Qwerty
Qwerty
2 lat temu

Po prostu idiotka. Współczuję głupoty

anonim
anonim
2 lat temu

Ostatnio to dość częste oszustwo, szczególnie na Facebooku https: //stop-oszustom. pl/ miala-byc-wielka-milosc-a-jest-placz-i-puste-konto/