Uwaga! Plaga oszustw dotyka mieszkańców powiatu przasnyskiego. Policja apeluje o ostrożność

W ostatnim tygodniu na komendę policji w Przasnyszu zgłosiło się kilkoro mieszkańców, którzy zostali okradzeni podczas robienia zakupów przez Internet lub w czasie kontaktu telefonicznego z nieznanymi osobami. Z kont pokrzywdzonych zniknęły kwoty od 1 do 14 tys. zł.

 

W piątek, 4 lutego policja odnotowała dwa tego typu zgłoszenia. Pierwsze pochodziło od mieszkańca gminy Jednorożec, który poinformował mundurowych, że za pośrednictwem komunikatora społecznościowego otrzymał wiadomość tekstową z załączonym linkiem.

– Po po jego otwarciu, pokrzywdzony zorientował się, że z jego konta bankowego, nieznany sprawca wypłacił kwotę 10 tys. złotych – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Nieco później zawiadomienie złożyła mieszkanka Przasnysza, do której zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku. Kobieta udostępniła dane konta bankowego i w ten sposób straciła 14 tys. zł.

Dzień później w sobotę, 5 lutego mundurowi zostali zaalarmowani przez mieszkankę gminy Przasnysz.

– Kobieta poinformowała, że podczas transakcji kupna – sprzedaży kocyka, otrzymała wiadomość z linkiem, a po wejściu w załączony link, z jej konta nieznany sprawca dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie 1 tys. złotych – mówi oficer prasowy.

Kolejną oszukaną osobą był mieszkaniec Przasnysza, który zgłosił, że otworzył link przesłany mu w wiadomości tekstowej. Potem zauważył, że z jego konta bankowego zniknęło 4 tysiące złotych.

W ostatnim tygodniu policjanci otrzymali również zgłoszenia od mieszkańca Jednorożca i mieszkanki Przasnysza, którzy pomimo dokonania przedpłaty nie otrzymali towaru. Oboje chcieli kupić telefon komórkowy o wartości ok. 700 zł.

 

Podobna sytuacja przydarzyła się mieszkańcowi Przasnysza, który za pośrednictwem aplikacji społecznościowej, dokonał zakupu pilarki spalinowej o wartości 200 złotych. Pomimo dokonanej przedpłaty nie otrzymał zakupionego sprzętu.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANDRZEJ
ANDRZEJ
2 lat temu

Mamy Vice Premiera ds. bezpieczeństwa ,mamy ABW , Policję ,CBA ,Ministra Cyfryzacji ,Sądy ,Prokuraturę i bezkarnych oszustów buszujących w sieci .Za jaką ch..ę ci ludzie biorą pieniądze? Za co im płacimy ? Czyżby za samo „bycie „? Za „piastowanie stanowiska „? W tym Kraju już tylko złodziej i oszust jest bezkarny i ma rację bytu pozostałych dosięgnie „ręka sprawiedliwości ” (dobrze że nie ludowej sprawiedliwości jak w poprzednim ustroju )