Uwaga! Oszuści podszywają się pod Allegro Lokalnie

To już kolejny komunikat z ostrzeżeniem wydany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Tym razem oszuści podszywają się pod Allegro Lokalnie i wyłudzają dane do logowania się na kontach bankowych.

 

Kolejna seria fałszywych wiadomości sms. Tym razem oszuści postanowili podszyć się pod serwis sprzedażowy Allegro Lokalnie. Państwowy Instytut Badawczy NASK wydał komunikat z ostrzeżeniem. Tak, jak w poprzednich przypadkach są to próby wyłudzenia danych do logowania się i przechwycenia środków finansowych zgromadzonych na kontach bankowych konsumentów.

– Według Państwowego Instytutu Badawczego NASK, pojawił się nowy, niebezpieczny rodzaj phishingu. Na jego podstawie oszuści podszywają się pod Allegro Lokalnie. Według NASK, oszuści działają bardzo podobnie. Podczas wystawiania oferty na Allegro Lokalnie i nawiązaniu kontaktu z potencjalną ofiarą, atakujący pod pretekstem wysyłki, przesyła również link do fałszywej oferty. Wówczas wystarczy, że ofiara kliknie w link, a potem prowadzona jest już przez szereg fałszywych stron, co może doprowadzić do kradzieży danych, ale również pieniędzy z konta – informuje serwis Allegro.

 

Cyberprzestępcy są coraz bardziej sprytni i stosują różne metody działania. Tym razem wystawiają rzeczywistą ofertę sprzedażową na Allegro Lokalnie, a podczas kontaktu z potencjalnym klientem podsyłają sfałszowany link imitujący proces płatności.  Prowadzi on do sfałszowanej strony logowania, a także panelu płatności.

– Na dodatkową uwagę zasługuje adres, pod którym phishing się znajdował: allegrolokalnie.pl. Jedna litera na pierwszy rzut oka może wyglądać na „l”, a w rzeczywistości jest to jednak znak specjalny Unicode – czytamy w komunikacie NASK.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments