Uwaga na oszustwo na bon turystyczny! Nie dajcie się nabrać.

Polski Bon Turystyczny stanowi wsparcie dla polskich rodzin z dziećmi, w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19,  ale do zarobku postanowili wykorzystać go przestępcy. Ministerstwo Rozwoju ostrzega przed  telefonami, jakie od kilku dni wykonują oszuści, oferując osobom w różnym wieku „specjalne vouchery urlopowe”. To próba wyłudzenia pieniędzy!

 

Przestępcy znowu atakują i tym razem próbują oszukać osoby w wieku od 40 do 80 lat. Oszustwo to dotyczy rzekomej, niepowtarzalnej oferty pobytu w kurorcie. Warunkiem zdobycia „specjalnego vouchera” jest  wpłacenie na podane konto pieniędzy.  Przestępcy dzwonią do różnych osób, podając się za pracowników Ministerstwa Rozwoju i proponują “vouchery urlopowe”.

Fałszywe oferty dotyczą 4-dniowego pobytu w kurorcie. Jak informują swoich rozmówców, 3 dni pobytu w kurorcie są darmowe i przysługują w ramach bonu, a za kolejny dzień trzeba zapłacić. Pieniądze należy przelać na wskazany przez nich rachunek bankowy. Przestępcy nie mają skrupułów i wykorzystają każdą okazję, by szybko się wzbogacić. Chcą w ten sposób wyłudzić pieniądze lub zdobyć dane osobowe.

Resort rozwoju informuje, że pracownicy ministerstwa nie dzwonią do nikogo ze “specjalną ofertą”. Przypomina również, że Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie dzieciom do 18. roku życia i aktywować go będzie można samodzielnie w systemie PUE ZUS.

Wszelkie informacje na temat bonu turystycznego znajdują się również na stronie bon turystyczny.gov.pl oraz oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments