Uwaga na oszustów. Wyciągają pieniądze przez Facebook’a.

Nowe oszustwo internetowe, uważajcie na wiadomości, w których znajomy/znajoma/ ktoś bliski prosi Cię o zrobienie szybkiego przelewu. W ubiegłym tygodniu dwóch znajomych ciechanowianki straciło kilka tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu do komendy zgłosiła się mieszkanka Ciechanowa. Ktoś w jej imieniu na jednym z portali społecznościowych, wysyłał wiadomości do znajomych z prośbą o zrobienie szybkiego przelewu. Wiadomość rozpoczynała się tak…głupio mi prosić ale czy dałbyś radę zrobić za mnie przelew ekspresowy?

Policja prowadzi postępowanie w sprawie włamania się na konto na jednym z portali społecznościowych i wykorzystania komunikatora internetowego do oszustwa. Przy jego pomocy została rozesłana wiadomość do osób z listy znajomych osoby zgłaszającej, z prośbą o wykonanie przelewu ekspresowego gdyż jej bank takich nie obsługuje. Dwóch znajomych zgłaszającej, odpowiadając na jej prośbę przelali pieniądze. Zgłaszająca dowiedziała się o całej sytuacji kilka godzin później.

Na komunikatorach odbywasz prawdopodobnie kilka rozmów w ciągu jednego dnia. Właśnie dlatego oszuści znaleźli kolejny sposób, aby wyłudzać pieniądze. Zaczynają w bardzo prosty i niepozorny sposób… Prośbą o pomoc pieniężną. Dlatego jeśli taką otrzymasz, zachowaj ostrożność.

Oszuści mogą Cię prosić o kod do przelewu, szybki przelew, użyją wszelkich podstępów aby wyłudzić nawet kilka tysięcy złotych, mogą to być też drobne kwoty.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments