Uwaga na kradzieże i kradzieże z włamaniem !

W okresie minionego tygodnia , na terenie Przasnysza doszło do czterech włamań i jednego usiłowania dokonania włamania do nowo budowanych domów jednorodzinnych . Odnotowano również jedno włamanie do mieszkania w jednym z bloków przy ul. Sportowej w Przasnyszu. Mając powyższe zdarzenia na uwadze policjanci apelują do wszystkich mieszkańców i właścicieli domów, mieszkań oraz lokali usługowych aby zwracali uwagę na wszelkie nietypowe sytuacje. Naszą czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji nieznane pojazd oraz osoby podejrzanie zachowujące się.

Pamiętajmy, że złodziej zanim zdecyduje się dokonać włamania czy kradzieży – musi zdobyć wiedzę o zasobach lokalu czy mieszkania.

W związku z zaistniałymi zdarzeniami przasnyska Policja przypomina o tym, że:

– nigdy nie zostawiaj kluczy w „umówionym” miejscu . Ich znalezienie nie sprawi złodziejowi żadnych trudności

– ważna jest wzmożona czujność. Zaleca się niezwłoczne telefoniczne informowanie policji (nawet anonimowo) o wszelkich spostrzeżeniach dzwoniąc na numer 997 lub 112. Dodatkową formą kontaktu z Dyżurnym KPP w Przasnyszu jest nr tel. 29 7567200 lub 797017457.

– pozostawianie zapalonego światła przynajmniej w jednym z pomieszczeń wewnątrz budynku w przypadku nieobecności domowników

– wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe tak, aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć.

Stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, itp.

– „Czujność sąsiedzka”- w przypadku wyjazdu poprośmy sąsiada, aby zwrócił uwagę na nasz dobytek.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments