Uwaga na fałszywe wiadomości sms z informacją o braku uregulowania płatności za prąd

W związku z pojawiającymi się informacjami o oszustach, którzy chcą wyłudzić od klientów PGE Obrót S.A. pieniądze spółka wystosowała specjalny komunikat.

 

PGE Obrót S. A. wydało komunikat z apelem o zachowanie ostrożności, dotyczący pojawiających się w przestrzeni publicznej fałszywych wiadomości sms, które są kierowane do ich klientów z informacją o braku uregulowania płatności.

– Z punktu widzenia bezpieczeństwa danych najważniejsze, aby pod żadnym pozorem nie otwierać aktywnych linków zawartych w fałszywych komunikatach SMS. Wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są przez PGE na bieżąco monitorowane, zgłaszane do organów ścigania, a strony zawierające fałszywy link blokowane. PGE Obrót podobnie jak każda firma zajmująca się sprzedażą i obsługą klienta, wysyła informacje z przypomnieniami dotyczącymi płatności. Takie wiadomości można w łatwy sposób zweryfikować. Pomagają w tym wygodne, zdalne narzędzia. Zarówno elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane, takie jak np. saldo czy numer konta do opłaty faktury – informuje PGE.

 

Aby odróżnić fałszywy sms od prawdziwej informacji warto zwrócić uwagę na to, że SMS-ach od PGE Obrót przypominających o zaległych płatnościach zawsze podany jest nr klienta i nie ma w nim linku, który przekierowuje do systemów płatności internetowych.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na podane w fałszywej korespondencji numery konta oraz niekorzystanie z linków przekierowujących do platformy płatniczej – dodaje PGE.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments