Uwaga na fałszywe wiadomości od PGE. To kolejne oszustwo

Cert Polska po raz kolejny informuje o oszustwach w cyberprzestrzeni. Tym razem złodzieje podszywają się pod PGE.

 

NASK jako Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministra Cyfryzacji prowadzi różnego rodzaju badania naukowe i prace na rzecz bezpieczeństwa systemów sieciowych. Jest też jednym z trzech zespołów w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, który wykrywa wiele oszustw. Jednym z jego zespołów jest Cert Polska, który został powołany do interwencji podczas sytuacji, gdy naruszone zostaje bezpieczeństwo w internecie.

 

W ostatnim czasie CERT Polska wielokrotnie apelował i przestrzegał przed oszustami, którzy podszywali się pod różnego typu instytucje bądź banki. Tym razem ostrzega przed wiadomościami od oszustów podszywających się pod PGE. Standardowo w wiadomości podany jest link, gdzie odbiorca zostaje przekierowany na fałszywą stronę banku. Po próbie logowania, oszuści posiadają jego dane bankowe i mogą rozporządzać jego pieniędzmi. Aby ostrzec użytkowników na Twitterze zespół CERT Polska zamieścił wpis:

„Uwaga! Oszuści wysyłają SMS-y o rzekomym wszczęciu egzekucji komorniczej z tytułu zadłużenia w PGE. W treści wiadomości znajduje się link prowadzący do fałszywego panelu podszywającego się pod Wasz bank”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments