Uwaga na fałszywe emaile od Banku Pekao

Cyberprzestępcy postanowili wykorzystać wizerunek Banku Pekao S. A.. Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości o rzekomym przelewie dokonanym przez ich klienta.

 

CSIRT NASK jest to Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego poziomu krajowego (CERT Polska), którzy ostrzega obywateli Polski przed cyberprzestępcami. Tym razem oszuści postanowili wykorzystać wizerunek znanego banku.

– Uwaga, trwa kampania wykorzystująca wizerunek Bank Pekao S.A. Oszuści informują w wiadomości e-mail o rzekomym przelewie dokonanym przez ich klienta. Potwierdzenie przelewu ma znajdować się w załączniku – w rzeczywistości jest tam złośliwe oprogramowanie, dające przestępcom zdalny dostęp do Waszego urządzenia! – informuje CERT Polska.

Przypominają, że wszystkie podejrzane wiadomości należy zgłaszać oraz zweryfikować informacje w nich zawarte z instytucją, której wizerunek został wykorzystany.

– W przypadku podejrzeń o otrzymaniu fałszywej wiadomości, skontaktuj się z instytucją, której wizerunek został wykorzystany i zweryfikuj otrzymaną informację – dodają.

Jeżeli otrzymałeś podejrzane wiadomości SMS-em lub e-mailem – zgłoś je do CERT Polska (CSIRT NASK):

na stronie: https://incydent.cert.pl

e-mailem: cert@cert.pl

SMS-em: 799 448 084 (należy przekazać całą wiadomość w oryginalnej formie – nie wycinaj linku czy fragmentów treści)

 

 

j.b

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments