Uwaga na dzikie zwierzęta. Kolejne wypadki na drogach powiatu przasnyskiego

W ostatnich dniach na drogach powiatu przasnyskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. Z sarnami zderzyły się auta w Osówcu Kmiecym i w Obrębcu.

 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 8 sierpnia w Obrębcu (gmina Czernice Borowe).

– Około 8.15, 42-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Passat uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię wprost pod jego samochód – informuje Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Podobne zdarzenie miało miejsce dwa dni później, 10 sierpnia około godziny 20.35 w Osówcu Kmiecym. Tym razem sarna wbiegła wprost pod koła hyundaia i40, którym kierowała 25-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego.

 

Policja niezmiennie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, a także pól i łąk, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. „Takie zwierzę potrafi ważyć kilkaset kilogramów. Zderzenie pojazdu osobowego z dużym zwierzęciem może spowodować poważne zagrożenie dla życia i zdrowia podróżujących nim osób. Ważne jest, aby na odcinkach dróg prowadzących przez leśne kompleksy zdecydowanie zdjąć nogę z gazu”.

– Jeżeli do dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, pod żadnym pozorem nie należy jej dotykać ani przewozić. Kontakt ze zwierzęciem niesie ryzyko zakażenia m.in. wścieklizną. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim policję – podaje KPP.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments