Uwaga mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała. Woda z wodociągu Świniary nie nadaje się do spożycia

Dziś w środę, 22 lutego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu stwierdził brak przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Świniarach. Powodem zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność w wodzie bakterii grupy coli.

 

Zanieczyszczenie wody dotyczy miejscowości: Świniary, Czaplice Bąki, Czaplice Kurki, Romany Sędzięta, Romany Karcze, Plewnik, Grządki, Ulatowo Adamy, Ulatowo Borzuchy, Ulatowo Czerniaki, Ulatowo Niwka, Ulatowo Żyły, Ulatowo Zalesie, Ulatowo Janowięta, Ulatowo Gać, Ostrowe, Łoje, Zbrochy, Borowe Chrzczany, Goski Wąsosze.

Woda nie nadaje się do spożycia.

Woda z wodociągu Świniary może być używana do celów gospodarczo sanitarnych takich, jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń, podlewanie kwiatów, pranie ubrań itd.

 

Cały czas trwają prace nad przywróceniem jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
1 rok temu

Dzień dobry. Czyżbywladze Krzynowłogi wzięły przykład technologii dbania o wodociągi od Jednorożca?! W Jednorożcu jest wodociąg A dookoła niego rolnicy w zasięgu 50m trzymający swe zwierzęta bezpośrednio na tradycyjnej ściółce( na głębię i wiadomo wsio w glebe) co na pewno za zbyć dobrze nie działa na mikroflorę wodociągu. Powodzenia w uzdatniania….!

Marek ( prawdziwy)
Marek ( prawdziwy)
1 rok temu

Zapewne to robota rządzących tam pisiorów. Niedługo to już nie będzie niczego wszystko rowalą. Ale patrząc po osobach zamieszkujących ten powiat czego można się spodziewać. Wszędzie same nieuki