Uwaga! Ktoś znów rozsyła fałszywe maile z ZUS!

Ponownie ktoś podszywa się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tym razem nieuczciwy nadawca zachęca do otwarcia załącznika sugerując, że błędnie opłacono składki. ZUS ostrzega, że wiadomości nie pochodzą od nich i potencjalnie mogą okazać się niebezpieczne.

Klient oddziału ZUS zaalarmował urząd, że ktoś wysyła wiadomości mailowe sugerujące, ze pochodzą one od państwowego ubezpieczyciela. Zostały wysłane z adresu zus@gov.pl i skłaniają do otwarcia załącznika rzekomo zawierającego informację o błędnie opłaconych składkach. ZUS ostrzega: podany adres nigdy nie był używany przez urząd, a otwarcie załącznika pochodzącego z nieznanego źródła może okazać się niebezpieczne dla komputera. Nie należy zatem odpowiadać na maile, nie potwierdzać ich przeczytania, ani nie otwierać załączonych plików.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach drogą mailową. Nie otrzymują oni zatem w tej formie żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi osobami, które posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu.

Osoby, które mają wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu, Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.


 

Źródło Piotr Olewiński
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jar
jar
3 lat temu

Czy to tak trudno zadzwonić do ZuSu, banku i zapytać o co chodzi zamiast otwierać załączniki?

Syn Zenka
Syn Zenka
3 lat temu
Reply to  jar

Niektórych myślenie boli