Uwaga! Kolejne produkty Kinder wycofane ze sprzedaży!

Główny Inspektor Sanitarny podał po raz kolejny do wiadomości, o możliwym wykryciu bakterii salmonella w produktach Ferrero Polska Commercial, które trafiły na polski rynek. Wszystkie mają zostać wycofane.

 

Na początku kwietnia Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, które dotyczyło wycofania produktów marki Kinder. O dobrowolnym wycofaniu tych produktów GIS poinformowała firma Ferrero Polska Commercial wskazując te, które mogą być potencjalnie powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych bakterią Salmonella Typhimurium.

Ferrero Polska Commercial, produkująca towary marki Kinder poinformowała klientów i rozpoczęła proces ich wycofywania z rynku. Poinformowała również operatorów logistycznych w celu zablokowania i odizolowania wyżej wymienionych produktów w magazynach.

 

Jak się okazuje, działania nie były wystarczające, gdyż w poniedziałek, 11 kwietnia wydano kolejne ostrzeżenie, na mocy którego wszystkie produkty marki Kinder wyprodukowane przez belgijski zakład firmy Ferrero, bez względu na numer partii oraz datę minimalnej trwałości, podlegają obecnie wycofaniu.

Nie należy spożywać produktów objętych komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzdyl
Grzdyl
7 miesięcy temu

o tym w tvn-ach polsatach czy tvp nie powiedzą bo KOGO obchodzi zdrowie polskich dzieci i Polaków. wcześniej cfelebrycki kowid teraz lokalna wojenka

Justyna
Justyna
7 miesięcy temu

A w Lidlu nic o tym nie wiedzą. Kupiłam tam 4 kinder max na święta i poszłam się dowiedzieć czy mogę w takiej sytuacji zwrócić a oni nic nie wiedzą.

Alejandro
Alejandro
7 miesięcy temu
Reply to  Justyna

Kinder Max nie jest wycofane, stąd też taka odpowiedź