Uwaga! Kolejne fałszywe telefony od CBŚP ❗❗❗

Schemat działania oszustów jest zazwyczaj podobny. Na telefon stacjonarny dzwoni osoba podająca się za policjanta. Prosi o pomoc w ujęciu oszustów, którzy współpracują z pracownikami banków i przejmuję ich pieniądze. Prosi również o wykonywanie podyktowanych przez telefon poleceń, np. wypłaty pieniędzy z banku, czy też przekazania kosztowności.

Fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Prosi, aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na Policję. Wtedy inny głos w słuchawce przekonuje ofiarę, że bierze udział w policyjnej akcji.


Taka samą metodę zastosowali oszuści wobec 74 – letniej i 71 – letniego mieszkańca Ciechanowa. Oszust podszywając się za funkcjonariusza CBŚP przekonał seniorkę, aby udała się do banku i wypłaciła ze swojego konta oszczędności. Tylko dzięki szybkiej reakcji pracowników banku, którzy od razu zorientowali się o próbie oszustwa nie doszło do przekazania pieniędzy. Niezwłocznie zawiadomili policję. Więcej czujności wykazał 71 – letni mężczyzna, który po rozmowie telefonicznej z rzekomym policjantem od razu domyślił się że ktoś chce go oszukać i powiadomił policję.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie czujności.


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moje
Moje
2 lat temu

Proponuję oficjalnie zgłosić problem policji i dyrekcji szpitala a nie pisać durne anonimy. Bez oficjalnego zgłoszenia nikt nic nie może zrobić.
Pozdrawiam