Uwaga! GIS wycofuje partię mięsa mielonego ze sklepów LIDL. Wykryto salmonellę

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wydaniu ostrzeżenia publicznego dotyczącego wycofania z obrotu jednej partii produktu pod nazwą „Mięso mielone wołowe, 400 g”, który jest produkowany dla sklepów LIDL, ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella.

 

Jak Poinformował GIS, w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonellę w 1 z 5 próbek mięsa.

– Przedmiotowy produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – dodaje GIS.

 

Zakład produkujący mięso dla sklepów LIDL zaraz po otrzymaniu informacji o niezgodnym wyniku badań podjął decyzję i natychmiast wszczął procedurę wycofania z rynku zakwestionowanej partii mięsa mielonego. Dodatkowo sieć sklepów zdecydowała o wstrzymaniu sprzedaży przedmiotowej partii tego produktu.

 

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: RZEŹNIK CODZIENNA DOSTAWA Mięso mielone wołowe 400G

Numer partii: 00814922

Termin przydatności do spożycia: 02.03.2022

Producent: Zakłady Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o.

Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments