Uwaga! GIF wycofuje z obrotu serię APAP Intense

GIF wycofuje z z obrotu produkt Apap Intense ze względu na wadę jakościową. Warto sprawdzić, czy nie mamy go w domowych apteczkach.

 

Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją z dnia 17 marca poinformował o wycofaniu z obrotu na terytorium całego kraju produkty leczniczego  APAP Intense (Ibuprofenum + Paracetamolum), (200 mg + 500 mg), tabletki powlekane numer serii: P2009118, data ważności: 06.2023

Jak poinformował GIF, do urzędu wpłynął protokół z badań, które zostały przeprowadzone przez Narodowy Instytut Leków. Wykazały one, że próbka produktu leczniczego nie spełnia wymagań, które są określone w jego dokumentacji.

 

– W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww.serii przedmiotowego produktu leczniczego. Wystąpienie wady jakościowej w produkcie leczniczym z jaką mamy do czynienia w niniejszej sprawie, nie wymaga dowodów przeprowadzonych na okoliczność możliwości wystąpienia bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia, albowiem wystarczające jest już samo uprawdopodobnienie potencjalnego zagrożenia. W tym znaczeniu inspekcja farmaceutyczna ma za zadanie reagować, gdy jest ono potencjalnie zagrożone – informuje GIF.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments