Uwaga! Dziś wzmożone kontrole drogowe na Mazowszu

W piątek, 18 sierpnia na drogach województwa mazowieckiego policjanci prowadzą działania pod nazwą „BRD Lokalnie – Prędkość”.

 

Działania „BRD Lokalnie – Prędkość” ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość – informuje asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

W policyjne działania włączy się grupa SPEED. Jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach, a także eliminowanie z ruchu kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy.

 

– Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – dodaje rzeczniczka.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

– Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – apeluje policja.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments