Uwaga! Bakteria z grupy coli w wodociągu publicznym w Helenowie

W czwartek, 21 października Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat o stwierdzeniu braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Helenowie.

 

Mieszkańcy gminy Przasnysz korzystający z wodociągu publicznego w Helenowie zostali powiadomieni o obecności bakterii w wodzie.

– W dniu 21 października 2021 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu stwierdził brak przydatności wody z wodociągu publicznego w Helenowie, gm. Przasnysz ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, to znaczy obecność bakterii grupy coli – poinformował w swoim komunikacie przasnyski Sanepid.

 

Woda z wodociągu publicznego może być jednak używana do celów gospodarczo – sanitarnych, takich jak spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów oraz pranie ubrań.

Przasnyski Sanepid dodaje, że obecnie trwają prace, które mają na celu przywrócenie jakości wody.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

Nareszcie ktoś te ścieki sprawdził nie czyszczą wcale hydranty ani razu nie płukane po awarii to błoto płynie a płacić trzeba nie wspomnę o uszkodzeniach baterii spłuczki szok potrzebna interwencja telewizji