Uwaga! W wodociągu w Zarębach wykryto bakterię grupy coli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat o zanieczyszczeniu mikrobiologicznym wody w wodociągu w Zarębach.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu w środę, 14 września wydał komunikat informujący o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu w Zarębach.

– PPIS w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Zarębach, ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. przekroczenie bakterii grupy coli – informuje przasnyski sanepid.

 

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Tego samego wymaga także przygotowanie posiłków, mycie warzyw i owoców, zębów oraz kąpieli noworodków i niemowląt. Wodę należy gotować przez 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

– Woda z wodociągu w Zarębach może być używana do celów gospodarczo-sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce – dodaje sanepid.

Obecnie trwają prace związane z przywróceniem jakości wody, która będzie zgodna z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments