Uwaga! Bakteria coli w wodociągu w Nowej Wsi

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat o zanieczyszczeniu mikrobiologicznym w wodociągu publicznym w Nowej Wsi, w gminie Chorzele.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu w środę, 28 września wydał komunikat informujący o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Nowej Wsi.

– PPIS w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Nowej Wsi, w gminie Chorzele ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. przekroczenie bakterii grupy coli – informuje przasnyski sanepid.

Komunikat dotyczy Stacji Uzdatniania Wody Nowa Wieś, Publicznej Szkoły Podstawowej w Duczyminie, gospodarstwa rolnego Niskie Wielkie 1 i sklepu spożywczego w Bagiennicach.

 

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Tego samego wymaga także przygotowanie posiłków, mycie warzyw i owoców, zębów oraz kąpieli noworodków i niemowląt. Należy ją gotować przez 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

– Woda z wodociągu Nowa Wieś może być używana do celów gospodarczo – sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce – dodaje sanepid.

Obecnie trwają prace związane z przywróceniem jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacław
Wacław
1 miesiąc temu

co jest do… dopiero co bakterie coli w wodociągu w Krukowie i Zarębach. czyżby nieszczelność i gnojówka dostaje się do wód gruntowych?? a potem dzieciaki chorują, że niby rota wirus a to masz…