Uwaga! Bakteria coli w wodociągu w Mchowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat o zanieczyszczeniu mikrobiologicznym w wodociągu publicznym w Mchowie, gmina Przasnysz.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu w środę, 26 października wydał komunikat informujący o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Mchowie

– PPIS w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Mchowie, w gminie Przasnysz ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. przekroczenie bakterii grupy coli – informuje przasnyski sanepid.

Komunikat dotyczy Stacji Uzdatniania Wody Mchowo i budynku prywatnego Mchowo 48.

 

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Tego samego wymaga także przygotowanie posiłków, mycie warzyw i owoców, zębów oraz kąpieli noworodków i niemowląt. Należy ją gotować przez 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

– Woda z wodociągu Mchowo może być używana do celów gospodarczo – sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce – dodaje sanepid.

Obecnie trwają prace związane z przywróceniem jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments