Uszkodzone serwery, centrala telefoniczna i sieć – pokłosie uderzenia pioruna w budynek KP PSP Przasnysz.

Wczorajszej nocy w linię energetyczną przy budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu uderzył piorun, co spowodowało dużą awarię. Na naprawę wyrządzonych szkód poświęcono całą noc.

 

Wczorajszej nocy piorun uderzył w linie energetyczną w pobliżu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Jak informowaliśmy wcześniej spowodowało to wiele strat. Uszkodzonych zostało kilka ważnych urządzeń.

– Wyrwało z zawiasów drzwiczki skrzynek telekomunikacyjnych i elektrycznych. Po załączeniu wszystkich bezpieczników mieliśmy poważny problem z centralą telefoniczną, w serwerowni spaleniu uległ UPS, a także uszkodził się serwer z Systemem Wspomagania Decyzji, który został oddany do naprawy gwarancyjnej. Całą noc działaliśmy nad usunięciem wszelkich uszkodzeń. Firma zajmująca się wsparciem technicznym SWD przywróciła nam pełną funkcjonalność zapasowego serwera. Padła wewnętrzna sieć. Telefony alarmowe działały, ale wszystkie wewnętrzne i internet zewnętrzny już nie. Na chwilę obecną wszystko wróciło do normy poza internetem zewnętrznym nad którego przywróceniem trwają intensywne prace – poinformował Waldemar Białczak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments