Uszkodzone krawężniki na nowo budowanej ścieżce rowerowej do Leszna

Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia uszkodzonych krawężników przy nowo budowanej ścieżce rowerowej z Przasnysza do Leszna. Sprawa już została zgłoszona do inwestora.

 

Trwa budowa ścieżki rowerowej z Przasnysza do Leszna. Na realizację inwestycji szczególnie czekają mieszkańcy Leszna, Gostkowa oraz Annopola, choć ta niewątpliwie cieszy także wszystkich miłośników rowerowych wycieczek z okolic. A tych w powiecie przasnyskim nie brakuje.

Budowa postępuje z każdym tygodniem. Dziś, jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia, na których widać, że uszkodzony został dopiero co ułożony krawężnik. Czytelnik podejrzewa, że do zniszczenia mogło dojść na skutek najechania na krawężnik.

 

Sprawę zgłosiliśmy do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, które niezwłocznie powiadomiło o uszkodzeniu Powiatowy Zarząd Dróg.

Jak poinformowała nas Magdalena Kowalewska, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego i Promocji w związku z tym, że nadal jest to plac budowy, naprawą krawężników zajmie się wykonawca inwestycji.

Przypomnijmy, że wartość zadania inwestycyjnego opiewa na ponad 3 mln zł. Budowana ścieżka rowerowa zaczyna się na wysokości skrzyżowania ul. Leszno z ul. Przemysłową w Przasnyszu, a kończy przed przejazdem kolejowym w miejscowości Leszno. Poza terenem zabudowanym ścieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową, zaś w terenie zabudowanym zaplanowano budowę ścieżki z kostki brukowej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
30 dni temu

Przecież ścieżka rowerowerowa na całej długości miała mieć nawierzchnię asfaltową, a tylko chodniki i zjazdy z kostki brukowej?

Konował
Konował
30 dni temu
Reply to  Adam

Gdzie te uszkodzone krawężniki?

Joanna
Joanna
30 dni temu
Reply to  Adam

A skąd masz taką informację

Aaaa
Aaaa
30 dni temu

Samochód osobowy takich zniszczeń raczej by nie zrobił. Cały czas jeżdżą tą drogą duże samochody ciężarowe z naczepami mimo że jest ograniczenie do 15 ton, policja oraz inspekcja transportu drogowego udają że tego nie widzą. To była kwestia czasu kiedy będą jakieś zniszczenia.

Michu
Michu
30 dni temu
Reply to  Aaaa

Przepraszam Cię bardzo, gdzie Ty tam widzisz samochody ciężarowe? Jak któryś poleci to na pusto. Po drugie, czy kiedykolwiek widziałeś/aś tam ITD? HAHAHA

Samuel
Samuel
30 dni temu
Reply to  Aaaa

Ciągnik + naczepa waży niecałe 15t więc śmiało na pusto mogą sobie tam jeździć do woli.

Jacus
Jacus
30 dni temu

A gdzie jest nasz starosta? Mozna znów zrobić foto, tylko trzeba najpierw pomalować pasy dla rowerzystów na ul. Leszno bo już ich nie widać.

Robert
Robert
30 dni temu

Choć idea i projekt słuszny, to wykonanie jak zwykle w Przasnyszu zwyczajnie lezy. Chodnik ze ścieżka rowerową szer 1 czy 1.2 to sztuka dla sztuki i mydlenie oczu. Kolejna sprawa….pokażcie mi w Przasnyszu choćby km ścieżki rowerowej wykonanej tak jak w Wwie w Pułtusku czy Ciechanowie pokrytej nie kostką, czy brzydkim chropowatym asfaltem a zwyklym gładkim po ktorym nie będę bał się dziecko wypuścić ze mi sie zaraz wywróci na rowerze

Marian
Marian
30 dni temu

Zastanawiam się jaka będzie dopuszczalna prędkość poruszania się pojazdów przy ścieżce bo jak 90km/h to trochę za szybko…..