Usuwanie azbestu i folii rolniczej w gminie Krzynowłoga Mała – trwa nabór wniosków

Gmina Krzynowłoga Mała stara się o wsparcie finansowe do usuwania wyrobów zawierających azbest, a także usuwania lub unieszkodliwiania odpadów folii rolniczej.

 

Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała poinformował, że w związku z planowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie naborem, zamierza wnioskować o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców zainteresowanych usunięciem w 2023 roku, ze swojego najbliższego otoczenia wyrobów zawierających niebezpieczny i szkodliwy azbest do zgłaszania się do Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała – informuje wójt.

Wnioski można składać do 27 stycznia 2023 roku.

 

To jednak nie wszystko. Gmina Krzynowłoga Mała zamierza w 2023 roku złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o sfinansowanie odzysku lub unieszkodliwienia odpadów folii rolniczej, siatki do owijania balotów, sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W terminie do 27 stycznia 2023 r., wszystkie osoby prowadzące gospodarstwa rolne na terenie gminy Krzynowłoga Mała mogą zgłaszać się do udziału w programie. – Wnioski należy składać w formie pisemnej  – dodaje wójt.

Gmina uzależnia realizację tego zadania od uzyskania dotacji.

–  Koszt zbierania odpadów bezpośrednio z gospodarstw rolnych nie jest kosztem kwalifikowanym projektu, dlatego też uczestnicy będą zobowiązani we własnym zakresie dostarczyć ww. odpady w terminie i do miejsca zbiórki wskazanego przez Urząd Gminy Krzynowłoga Mała – podaje urząd.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
17 dni temu

Mi jakoś nikt odpadów za darmo z działki nie zabiera… No ale wiadomo, rolnicy…

Syn Zenka
Syn Zenka
17 dni temu

To prawda. Ostatnio zbierali klamoty na wsiach, meble, odpady po remontach itd. Ja takie coś muszę sam zawieść do pszoku a jak mam czegoś za dużo to jeszcze muszę dopłacać do utylizacji.

Amcia
Amcia
17 dni temu
Reply to  Syn Zenka

Nie z miejsca tylko trzeba dowieźć do punktu zbiórki Czytaj ze zrozumieniem A za wymianę eternitu to z innych programów można było jeszcze 40 zł do metra zyskać

Syn Zenka
Syn Zenka
17 dni temu
Reply to  Amcia

Nie miałem na myśli tej foli i azbestu. Pisałem o utylizacji mebli, odpadów po remoncie itd. To ty czytaj ze zrozumieniem.

Ait
Ait
14 dni temu

Zabierają od nich ból inaczej wszystko trafi do lasów.