Ustalono i zatrzymano mężczyznę, który zniszczył obrazy w kościele pod wezwaniem Św. Józefa

Wczoraj informowaliśmy o akcie wandalizmu, którego dopuścił się mężczyzna w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Makowie Mazowieckim. Jak poinformowała dziś makowska policja, podejrzanego udało się zatrzymać.

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Makowska policja została powiadomiona o zniszczeniu obrazów w kościele pod wezwaniem Św. Józefa w Makowie Mazowieckim.

– W sobotę dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w kościele pod wezwaniem Św. Józefa w Makowie Mazowieckim nieznany sprawca zniszczył obrazy stojące w bocznej nawie kościoła. W tym czasie w kościele znajdowała się kobieta, która zareagowała na zachowanie mężczyzny. Najprawdopodobniej dzięki temu mężczyzna uciekł z kościoła – informuje Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

 

Na miejscu zdarzenia w rozmowie ze świadkiem ustalono rysopis wandala. Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanego o zniszczenia obrazów.

– Okazało się, że był to 38-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu – podaje rzeczniczka KPP Maków.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments