USC Przasnysz zaprasza małżeństwa świętujące w tym roku jubileusz 50-lecia

Urząd Stanu Cywilnego i Burmistrz Miasta Przasnysz zapraszają pary małżeńskie, zamieszkałe na terenie miasta, obchodzące w 2023 roku, 50 – lecie pożycia małżeńskiego, do zgłaszania się do urzędu.

 

Urząd Stanu Cywilnego w Przasnyszu zaprasza pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta i obchodzące w 2023 roku 50 – lecie pożycia małżeńskiego do zgłaszania się do urzędu (Urząd Stanu Cywilnego, ul. J. Kilińskiego 2, pok. 45 – II piętro). Wspomniane małżeństwa mogą bowiem składać już oświadczenia wyrażające zgodę na wszczęcie procedury o nadanie w roku bieżącym Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznakę w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą wręczać jedynie określone ustawowo osoby (tj.: Prezes Rady Ministrów, ministrowie, kierownicy urzędów centralnych, wojewodowie) oraz zastępcy tych osób, a także: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments