USA. Drużynowe Wicemistrzostwo Świata dla zawodników LKS Grom Przasnysz

Podczas World Men’s Open, Sub-Junior, Junior & Masters Classic Bench Press Championships Austin, TX / USA, które odbyły się w dniach 21.05 – 1.06.2024r. dwóch zawodników LKS Grom Przasnysz reprezentowało Polskę.

 

Mikołaj Kawecki w kategorii wagowej do 93 kg sub Junior 18 wywalczył Wicemistrzostwo Świata.

– Jedno podejście dzieliło Mikołaja, by wywalczyć Mistrzostwo Świata, wycisnął 145 kg. Z kolei Patryk Chyliński, w kategorii wagowej do 66 kg sub Junior 18, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata (wycisnął 102,5 kg). Reprezentacja Polski w kategorii sub Junior 18 drużynowo zdobyła Wicemistrzostwo Świata, ulegając jedynie reprezentacji USA – mówi nam trener Cezary Pykała.

– Zawodnicy to 15 i 16-latek, którzy chcą osiągać jak najlepsze wyniki, są silni i zdeterminowani, sumienni i ciężką pracą dochodzą do celu. Jestem przekonany, że będą zdobywać kolejne medale na mistrzostwach. Obaj zawodnicy szykują się do Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbędą się w dniach 5 – 11.08.2024 w Stambule w Turcji – dodaje trener.

Podziękowania dla burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, zastępcy burmistrza Pana Łukasza Machałowskiego, starosty Przasnyskiego Pana Pawła Mostowego, zastępcy starosty Pani Renaty Kosman, wójta gminy Czernice Borowe Pana Wojciecha Brzezińskiego, dowódcy 2. ORel w Przasnyszu płk. dyp. Bogusława Postka, Pana Piotra Oleksik, Pana Macieja Oleksik, który pomagał nam podczas pobytu w USA, ponieważ mieszka na co dzień w Teksasie, był bardzo przyjacielski, Pana Dariusza Donetner , Pana Marcina Szczepkowskiego, Pana Bartłomieja Siedleckiego oraz całej redakcji Infoprzasnysz, Piekarnia K.Zieliński , Starostwo Powiatowe w Żurominie, Fabryka Smaku , Mateusz Kowalski Foto.technology, Brukarstwo Robert Rochoń , Construktor Michał Janusz, Żuromińskie Centrum Handlowe, Zakłady Mięsne Olewnik, Mariusz Kaczmarczyk, Wipasz, Krzysztof Dudkiewicz, Bank Spółdzielczy w Żurominie, Rembud Przasnysz, Bank Spółdzielczy Przasnysz, Inter Gum Paweł Gosik, Prodmax, Agro Gadomscy, Adam Kaczmarczyk, Jan Strzelec, Tech Mat, Projekt Nidzica, Novdom Przasnysz, Domex Lech Zmarzły, Inter Marche Mława, Agnieszka Osiecka, Polenerga.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maniek
Maniek
10 dni temu

Przecież ci chłopcy są z Żuromina a za ich wyjazd zapłacił przasnyski podatnik.

Kibic
Kibic
10 dni temu
Reply to  Maniek

Panie lub Pani,, Maniek ” po pierwsze to bardzo dziękuję za gratulacje dla chłopaków i trenera którzy ciężko pracowali, aby dostać się do Kadry, następnie wygrać eliminacje i wystartować Mistrzostwach. Po drugie oczywiście są mieszkańcami Żuromina jednak zawodnikami są LKS Grom Przasnysz, tak samo jak inni sportowcy mieszkający w mieście X, Y itd a ćwiczący w zupełnie innych miastach. Po trzecie wyjazd chłopaków finansowali : min Starostwo Powiatowe w Żurominie, firmy z Żuromina, Przasnysza i innych części Polski. Skąd taki pomysł że podatnik z Przasnysza. W razie pytań proszę o kontakt z trenerem celem zaciągnięcia informacji kto finansował wyjazd

Antek
Antek
10 dni temu
Reply to  Maniek

Mizerna jest twoja wiedza w tym temacie. Tak to już jest, że najwięcej do powiedzenia majo ci, którzy są zieloni w temacie 😁

Maniek
Maniek
10 dni temu
Reply to  Maniek

Może klub udzieliłby informacji ile kosztował taki wyjazd i kto zapłacił za wyjazd tych dwóch dodatkowych panów w tym ojca bo przecież oni nie są członkami kadry. A jak ogółnie wiadomo koszta wyjazdu pokrył całkowicie klub, bo związek nie finansuje udziału zawodników w takich zawodach.

Żuromin
Żuromin
10 dni temu

Kolejny wielki sukces tej niszowej dyscypliny i tego pana. W kat 66kg startuje trzech zawodników i trzecie miejsce zajmuje zawodnik LKS. Kolejne tzw”mistrzostwa” i kolejne w których startowł jeden, lub dwóch zawodnikó w danej kategori wagowej. Czyli dziś trzeba mieć kasę, jechać na zawody i medal jest gwarantowany.

Kibic
Kibic
10 dni temu
Reply to  Żuromin

Dziś nie trzeba mieć odwagi aby skomentować artykuł, wystarczy założyć sobie fejkowe konto i komentować pod artykułem. Zamiast normalnie jak inni z imienia i nazwiska 😁 takie czasu. Odwagi Ci kolego życzę.

Kibic
Kibic
10 dni temu
Reply to  Żuromin

Dziś nie trzeba mieć odwagi aby skomentować artykuł z imienia i nazwiska, wystarczy założyć sobie fejkowe konto. Zamiast normalnie pod artykułem jak inni z imienia i nazwiska 😁 takie czasy.Odwagi kolego😉

Żrm
Żrm
10 dni temu

Choćbyś wycisnął 20kg to i tak zdobędziesz medal

Ex Prezes
Ex Prezes
9 dni temu
Reply to  Żrm

Gratulacje dla chłopaków z Żuromina, wychowanków ŁKS Grom Przasnysz, reprezentujących Polskę. To tak dla wyjaśnienia. Gratulacje dla trenera Czarka Pykały, który zgodnie z delegacją udzieloną mu przez PZKFiTS pelnil rolę opiekuna reprezentantów Polski w pierwszych dniach mistrzostw. Gratulacje dla dla drugiego opiekuna chłopaków, który za własne pieniądze poleciał do USA i pomagał organizacyjnie Czarkowi. Podziękowania dla wszystkich sponsorów, w tym z Powiatu Żuromińskiego, którzy wsparli klub w zbiórce środków na start. Narzekających z powodu frekwencji w niektórych kategoriach wagowych uspokajam, medali za wyciśnięcie 20 kg nie dają. Są limity które uprawniają do zgłoszenia zawodników. O klasie zawodników decyduje też wynik… Czytaj więcej »