Urząd Miasta pozyskał kolejne pieniądze dla przasnyskich działkowców. Chodzi o prawie 50 tys. zł.

Wczoraj Sejmik Województwa Mazowieckiego ukoronował starania pracowników urzędu miasta o środki dla rodzinnych ogródków działkowych położonych na terenie Przasnysza, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, czy budować strefy relaksu. Wkrótce samorządy podpiszą umowy w tej sprawie.

 

Pieniądze trafią do:

Ogrodu działkowego “Eden” w Przasnyszu na ogrodzenie i dom działkowca. Wsparcie uzyskają także: ROD “Stokrotka” w Przasnyszu na budowę domku zarządu ogrodu działkowego, ROD “Majowe 2” na strefę relaksu Rodzinnego Ogrodu Działkowego, a także ROD “Wiosna” i ROD “Przytorze” na  budowę ogrodzenia ogrodu działkowego.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców to program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

 

 – Działkowcy są bardzo aktywni. Chętnie za pośrednictwem samorządów sięgają po wsparcie na swoje projekty. Nawet nieduże pieniądze mają ogromne znaczenie, bo pozwalają zrealizować inwestycje, na które działkowcy nie mogliby sobie pozwolić. Nowe ogrodzenie, remont chodnika czy oświetlanie to inwestycje, które na pewno podniosą komfort przebywania w ogródkach działkowych – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Decyzją radnych na ten cel łącznie przeznaczonych zostanie ponad 665 tys. zł.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments