Urząd Miasta i Gminy Chorzele umożliwi mieszkańcom konsultacje dot. gazyfikacji.

W poniedziałek, 25 lutego, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska nawiązała współpracę z PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w Warszawie dotyczącą kontynuacji realizowanych przez chorzelski samorząd działań w zakresie ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza na terenie Miasta i Gminy Chorzele – poprzez ich promocję i wspólne wsparcie mieszkańców w procesie gazyfikacji.

Podczas spotkania z Luizą Małkowską – Doradcą Klienta Małych Średnich Przedsiębiorstw oraz Marcinem Rosińskim, pełniącym funkcję Koordynatora ds. Rozwoju Rynku w PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. uzgodniono wstępny zakres współpracy.

Strony ustaliły, że mieszkańcy Miasta i Gminy, na miejscu, bez konieczności czasochłonnych wyjazdów –  w siedzibie Urzędu, będą mieli możliwość kompleksowych konsultacji z przedstawicielami PGNiG, a następnie złożenia stosownych wniosków i podpisania umów na dostarczanie paliwa gazowego do gospodarstw domowych, a przedsiębiorcy do firm.

Przedstawiciele PGNiG i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy udzielą mieszkańcom i przedsiębiorcom niezbędnego wsparcia na etapie projektowania, a następnie realizacji inwestycji związanych z doprowadzeniem instalacji i wymianą pieców na paliwo gazowe.

Urząd Miasta i Gminy Chorzele wspólnie z PGMiG będzie prowadził działania informacyjne i edukacyjne, zachęcające do instalowania pieców na paliwo gazowe oraz promował związane z tym korzyści indywidualne dla mieszkańców oraz przedsiębiorców, jak też zbiorowe dla społeczności Miasta i Gminy, w zakresie ochrony środowiska.

Współpraca doskonale wpisuje się w podjęte przez władze Gminy prace dotyczące realizacji projektu dotyczącego likwidacji „niskiej emisji” w regionie, polegającego na wymianie przez mieszkańców urządzeń grzewczych z dofinansowaniem środków unijnych.

Przypomnijmy, Gmina może pozyskać dofinansowanie m.in. na wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych wykorzystujących paliwa stałe. Wspierane będą kotły elektryczne, olejowe, spalające biomasę (np. drewno, pellet) lub paliwa gazowe, z wyłączeniem pieców węglowych. Obecnie trwają konsultacje społeczne.


Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments